Český černý česnek s medem 220 g
Český černý česnek s akátovým medem. Ideální kombinace pro grilování (tak, jak je), marinování (přidejte balsamico ocet a olivový olej) nebo jen tak - po lžičkách či namazat na chleba.
Popis od naší česnekové rodinky
Péťa L. (amatérská kuchařka, preferuje vegetariánskou kuchyni)
Popisek pro vás připravujeme. Ještě musíme chvíli vařit a zkoušet. Ale už si jsme jistí, že tohle můžeme doporučit.
Popis od výrobce
Kladivo na záněty, náš český černý česnek s akátovým medem!
Co se stane, když spojíte dvě podobně účinkující přírodní suroviny v jednu? Dojde k synergii, která je nejenom účinná, ale i velmi chutná! Jednou z takových spojení je černo-česneková pasta (30%) v kombinaci s kvalitním akátovým medem (70%).
A jak tuto skvělou kombinaci používat? Mimo původní myšlenku, tj. použití při grilování (nejen masa, ale např. lilku či cukety - doporučujeme potřít potravinu na grilu maximálně 2 minuty před jejím sundáním) a marinování (smícháme stejné množství ččč+med pasty s balsamico octem a kvalitním olejem či ghee a v této směsi nechat marinovat 2-3 hodiny v chladničce například filety lososa) můžete využít synergií našeho ččč a medu!
CO JE ČERNÝ ČESNEK? – „FERMENTOVANÝ“ ZÁZRAK
Náš černý česnek vyrábíme výhradně z českého česneku vypěstovaného v České republice našimi zemědělci. Černý česnek je běžný bílý česnek, který prošel dlouhodobým, pečlivě řízeným procesem teploty, vlhkosti a času ve speciálním zařízení. Jedinečná barva, chuť a struktura našeho produktu je docílena bez chemie, konzervantů a jakýchkoliv přísad. Pro jeho vlastnosti je zařazen mezi superpotraviny jejichž nutriční přínos je mimořádný.
Proces výroby má své kořeny na Dálném Východě, kde byl česnek skladován v hliněných nádobách při slabě zvýšené teplotě (kolem 50°C) a vysoké vlhkosti po dobu několika měsíců. Výsledek je těžko očekávatelný – černé, měkké stroužky, které ztratily svou typickou ostrou chuť (a částečně i vůni) a namísto toho Vás čeká nasládlé a kořeněné potěšení chuťových buněk. Takzvaná “fermentace” ve skutečnosti není fermentací, která vyžaduje přidání dalších surovin, jako sůl a/nebo voda, ale spíše slabou aplikací tzv. Maillardovy reakce, kterou znáte především z procesu grilování, kdy “cukry” při zahřátí změní svou barvu na tmavě hnědou – barvu grilované potraviny.
Recepty
Stále nevíš co z černého česneku uvařit? Pro inspiraci Jirka Knobloch přichystal pár receptů z černého česneku. Klikni ZDE a mrkni na ty dobroty.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.