Český černý česnek, JUTA, neloupané stroužky, 300 g
Černý česnek vypěstovaný a vyrobený v Česku ve výhodném 300 g balení, vhodné také jako zdravý dárek. Měsíční zásoba pro celou rodinu.
Popis od naší česnekové rodinky
Péťa L. (amatérská kuchařka, preferuje vegetariánskou kuchyni)
"Černý česnek je super, i když mi chvíli trvalo, než jsem si na jeho nasládlou chuť zvykla. Skoro bez práce se loupe, konzistencí je jako tužší želatina. Kdo čeká intenzivní pálivou chuť, bude překvapen, protože chutí sice je pikantní, ale zároveň jemný - takový bonbonek pro dospělé :-). Zkoušela jsem ho udat jako zdravý bonbonek pro dítě, ale toto se bohužel absolutně nesetkalo s úspěchem :-D... Prostě česneková chuť se nezapře, přestože ho rozhodně v tomto případě může sníst i člověk, který se běžnému česneku kvůli žaludečním potížím vyhýbá - č. č. je ideální česneková alternativa pro všechny. Vaše tělo bude chrochtat blahem, protože č. č. zlepší imunitu, povzbudí cévy a srdce a i cholesterol po čase zamíří ke zdravějším hodnotám. Zatím ho přidávám nakrájený najemno do salátů nebo přidám nakonec na už uvařené jídlo, tak mi chutná nejvíc."
Michal Ch. (amatérský kuchař, preferuje asijskou kuchyni)
"K obědu jsem uvařil vepřová játra na roštu, restované fazolky s žampiony a uzeným česnekem a majonézou s černým česnekem, exkluzivní záležitost :-). Na černý česnek si asi budu muset zvyknout, je chuťově tak strašně zajímavý (ne špatný), že mi trošku rušil chuť té majonézy, ale i tak, kombinace skvělá."
Popis od výrobce
Náš černý česnek vyrábíme výhradně z českého česneku vypěstovaného v České republice našimi zemědělci. Černý česnek je běžný bílý česnek, který prošel dlouhodobým, pečlivě řízeným procesem teploty, vlhkosti a času ve speciálním zařízení. Jedinečná barva, chuť a struktura našeho produktu je docílena bez chemie, konzervantů a jakýchkoliv přísad. Pro jeho vlastnosti je zařazen mezi superpotraviny jejichž nutriční přínos je mimořádný.
Proces výroby má své kořeny na Dálném Východě, kde byl česnek skladován v hliněných nádobách při slabě zvýšené teplotě (kolem 50°C) a vysoké vlhkosti po dobu několika měsíců. Výsledek je těžko očekávatelný – černé, měkké stroužky, které ztratily svou typickou ostrou chuť (a částečně i vůni) a namísto toho Vás čeká nasládlé a kořeněné potěšení chuťových buněk. Takzvaná “fermentace” ve skutečnosti není fermentací, která vyžaduje přidání dalších surovin, jako sůl a/nebo voda, ale spíše slabou aplikací tzv. Maillardovy reakce, kterou znáte především z procesu grilování, kdy “cukry” při zahřátí změní svou barvu na tmavě hnědou – barvu grilované potraviny.
Recepty
Stále nevíš co z černého česneku uvařit? Pro inspiraci Jirka Knobloch přichystal pár receptů z černého česneku. Klikni ZDE a mrkni na ty dobroty.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.